Продавець Віват Агро Ван розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років. Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями. Порівняти можливості діючих пакетів
Соняшник – це одна з основних олійних культур в Європі. В основному використовується для отримання олії, яку застосовують у харчовій і технічному напрямку. У відходах міститься багато білків, тому його використовують у вигляді корму для тварин. У багатьох компаніях виробниках йде акцент на збільшення врожайності. У минулому врожайність соняшник до 20ц/га вважалася відмінною. Зараз же намагаються досягти врожайності в 30 – 40 ц/га.
Гібриди соняшників бувають різного рівня за період стиглості (або дозрівання): ранні, середні і пізні. Період вегетації або дозрівання у ранніх триває від 80 до 110 днів, у середніх від 110 до 120 днів і пізні від 125 до 135 днів. Вибір соняшника багато в чому залежить від регіону. При використанні раннього виду, але не прогрітій ґрунті призводить до послабленню посадженої насіння соняшника, ураження її різними шкідниками, пригнічення бур'янами. Можлива загибель посадженої культури від заморозків.
Так само соняшник ділиться на високоінтенсивний, помірно інтенсивний і помірно екстенсивний тип. Про що це говорить? Мова йде про умови вирощування. Тут грають роль багато факторів: якість грунту, заплановане внесення добрив, зовнішні погодні умови, рівень засміченості грунту, посередня обробка грунту, погані попередники, технології обробки, стан агротехніки і т. д. Завжди рекомендується вирощувати кілька видів гібридів з різними характеристиками, це зменшує ризики. Ще одним з факторів, що впливають на врожайність це густота посіву в конкретних грунтово-кліматичних умовах. Найкращою густотою вважається така форма, при якій кожна рослина нормально розвивається залежно від виду соняшника, погодних умов, грунту та вологозабезпечення. Дані по густоті посівної культури коливаються від 20 до 60 тис. рослин/га Плюс можливо отримання максимального врожаю з одиниці площі. Іноді перевищення рекомендованої щільності посадженої культури призводить до вилягання культури. Або з-за неотримання проростків культури поживних речовин і води із грунту отримання слабкого врожаю.
Так само одним з головних факторів є термін посіву. Не варто поспішати. Посів в прогріту грунт ні до чого доброго не призведе. Через ослаблення культури постраждає якість і кількість врожаю.
Не рекомендуется переуплотнение почвы. Если несколько лет проводить обработку почвы на одну и ту же глубину, то происходит формирование плотного уровня почвы, через которые корни не могу прорасти. Автоматически корневая система посевной культуры развивается в верхнем слое, истощенном предшественниками. Если регион засушливый, тогда и урожайность может снизиться. Если регион дождливый, тогда посевы могут полечь из-за слабой корневой системы. Обязательно нужно учитывать засухоустойчивость. Возможность культуры формировать урожай при малой влагообеспеченности.
Много можно написать о средствах защиты, но будем коротки. Семена обязательно обрабатывать протравителями. Здоровые всходы культуры не получить, если не посеять здоровые семена. Так же выбор гербицида зависит от типа выращивания (высокоинтенсивного, умеренно интенсивного и умеренно экстенсивного) и ожидаемого урожая.
Если вы хотите получить отличный урожай, то необходимо тщательно выбирать гибрид, с учетом многих факторов (внешних условий, состояния почвы и т.д.). И тогда Вы получите отличный урожай!